Atakent Didim

Didim Hakkında

devam

Yaklaşık 15 km sahil şeridine sahip olan Didim Akbük, çevresi dağlarla çevrilidir. En gözde koyları Saplı Ada, Kazıklı koy ve Sahne Cennet'tir. Sahte Cennet'e Didim'in gerçek Maldivleri diyen bir kesim de mevcut. Didim Akbük'ün en önemli özelliği rüzgarlı olması ve nem oranının düşük olmasıdır. Akbük, çam ağaçları ile kaplı, bol oksijenli havası ve denizden gelen iyotlu esintisiyle özellikle "astım" hastaları için tedavi edici bir yer olduğu bilinir.

Denizi dalgalı değildir ve bir çok koyu mavi bayrak almıştır, suyu tertemizdir. Ekim ayının sonuna kadar denize girebilirsiniz. Akbük Beldesi'nde yılın 8 ayı güneşli geçer, nem oranı ideal olduğundan dolayı yaz sıcaklarını rahat geçirmemizi sağlar. Akbük'ten sabah yola çıktığınızda İzmir, Muğla, Denizli, Aydın gibi lokasyonlara ve bu bölgedeki Bodrum, Marmaris, Çeşme gibi sahil beldelerine günübirlik ziyaretler gerçekleştirebilirsiniz.

Sabahın serinliğinde Akbük kolunuza girmiş, çam kokuları arasında bol oksijenli ferah havada huzurlu bir güne ilk adımı atarken lacivertinden turkuaza, gece mavisinden cam göbeği rengine mavinin tüm tonlarının eşliğinde sabah sporunuzu tamamlayabilirsiniz.

Sabah deniz kenarında, çam ağaçlarının altında spor yapmak, oltanızı alıp limanda balık tutmak, tekneniz varsa denize açılmak, evinizin bahçesinde güller, begonviller yetiştirmek, yaz akşamlarında konserlere, tiyatrolara katılmak Akbüklülerin bir yaşam stili haline gelmiştir.

ATAKENT DİDİM
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry